Worki na odpady medyczne (czerwone)

Worki na śmieci czerwone – do czego są przeznaczone?

Czerwone worki na śmieci przeznaczone są do segregowania odpadów medycznych. Odpady medyczne powstają przede wszystkim w placówkach medycznych, gabinetach kosmetycznych czy domach pomocy społecznej, podczas czynności medycznych i pielęgnacyjnych. Powinny być segregowane w miejscu ich powstawania w sposób wskazany w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 roku w sprawie szczegółowego postępowania z odpadami medycznymi. Worki na odpady medyczne wskazane w Rozporządzeniu mają trzy kolory: czerwony, żółty oraz inny niż dwa poprzednie, najczęściej niebieski, czarny lub zielony. Z punktu widzenia bezpieczeństwa, najistotniejsze są czerwone worki na odpady medyczne – to właśnie w nich zbiera się najbardziej niebezpieczne odpady medyczne, które w kontakcie z ludźmi bądź zwierzętami mogą wywoływać groźne choroby. W naszym sklepie oferujemy worki medyczne do segregowania i utylizowania najniebezpieczniejszych odpadów medycznych o kodach 18 0 02, 18 01 02*, 18 01 03*, 18 01 80*, oraz 18 01 82*.

czytaj więcej

Jakie odpady należy zapakować w czerwone worki na śmieci medyczne?

Nasze czerwone worki znajdują zastosowanie w każdej przychodni medycznej i stomatologicznej, klinice weterynaryjnej, szpitalu oraz wszędzie tam, gdzie od poprawnego segregowania odpadów medycznych, zależy życie i zdrowie ludzi i zwierząt. Do czerwonych worków na odpady medyczne składuje się między innymi organy i inne części ciała, pojemniki na krew i jej konserwanty, peloidy o właściwościach zakaźnych, używane podczas zabiegów.

Worki na odpady medyczne powinny być zapełnione jedynie do 2/3 objętości. Należy również pamiętać, że raz zamknięty worek na odpady medyczne nie powinien być powtórnie otwierany, a sam worek medyczny należy wymieniać przynajmniej raz na 72 godziny. W naszej ofercie posiadamy dwa rozmiary czerwonych worków na odpady medyczne, o pojemności 35 litrów oraz 160 litrów, co pozwala na wybór pojemności w zależności od potrzeb. Dostępne rozmiary worków medycznych nie tylko pozwalają na ograniczenie kosztów, ale również ryzyka związanego z segregowaniem i przechowywaniem odpadów medycznych.

Worki na odpady medyczne – jakie standardy powinny spełniać czerwone worki na odpady medyczne?

Worki medyczne oferowane w naszym sklepie spełniają wysokie oczekiwania stawiane opakowaniom do przechowywania odpadów medycznych:

  • odporne na rozdarcie – nasze czerwone worki na odpady medyczne wykonane są z wysokiej jakości certyfikowanych materiałów oraz posiadających zgodność z normami bezpieczeństwa potwierdzonego atestem PZH.
  • odporne na czynniki zewnętrzne – prawidłowe składowanie i przechowywanie śmieci do ich ostatecznej utylizacji, jest istotne z punktu widzenia ochrony zdrowia pacjentów, jak i personelu. Nasze worki na odpady medyczne w kolorze czerwonym są odporne na działanie czynników atmosferycznych takich jak wilgoć, czynników zewnętrznych jak otarcie i przekłucie oraz na czynniki chemiczne.
  • ekonomiczne – sortowanie odpadów medycznych jest kosztownym procesem. W naszym sklepie oferujemy czerwone worki na śmieci medyczne w rozsądnej cenie, przy zachowaniu najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa.