Worki przezroczyste (transparentne)

Worki przezroczyste na odpady to jeden z produktów z naszej oferty, na które warto zwrócić uwagę. Ich transparentność to duża zaleta, wspierająca prawidłową segregację, ale również umożliwiająca utrzymanie estetyki wnętrz, w których są stosowane.

czytaj więcej

Do czego służą przezroczyste worki na śmieci?

W przypadku odpadów komunalnych stosuje się powszechnie ustalone kolory worków transparentnych do sortowania określonych rodzajów odpadów. Jest to jednak podział uproszczony. Worki na śmieci przezroczyste oferujemy naszym klientom po to, aby dawały one możliwość łatwego wglądu w to, co się w nich znajduje. Można wykorzystywać je dowolnie – na odpady zmieszane, lub jako zapasowe worki na metale, szkło, tworzywa sztuczne czy bioodpady. Bardzo często używa się ich również do przechowywania, na przykład tekstyliów, zabawek, gotowych wyrobów lekkich w fabrykach.

Worki foliowe przezroczyste dla ułatwienia segregacji

W wielu zakładach produkcyjnych, biurach, a nawet w domach prywatnych często zachodzi potrzeba wykorzystywania dodatkowych kolorów na bardzo konkretne typy odpadów – na przykład dla metalu, aluminium, butelek PET i innych tworzyw sztucznych. Dzięki ich przezroczystości można mieć swobodny wgląd w to, co zostało wyrzucone do danego worka bez konieczności jego otwierania. Tym samym dużo łatwiej jest kontrolować ich zawartość, nawet gdy nie zostaną one odpowiednio podpisane. Często worki foliowe tego rodzaju używa się do pojemników segregacyjnych, których pokrywy posiadają właściwy opis.

Worki transparentne dla domu i biura

W domach prywatnych i biurach również chętnie wykorzystuje się worki foliowe transparentne, aby zachować spójność kolorystyczną pojemnika na odpady z resztą wnętrza. Wbrew pozorom nie jest to detal bez znaczenia – w hotelach, eleganckich lobby czy w mieszkaniach przezroczysty worek umieszczony w efektownym pojemniku na śmieci robi dużo lepsze wrażenie, niż ten kolorowy lub czarny.

Jakie worki znajdziesz w naszej ofercie?

Przedstawiamy Ci bogatą ofertę worków przezroczystych wykonanych z wytrzymałej folii LDPE. Dostępne grubości to od 16 do nawet 40 mikronów. Dla pełnego zróżnicowania naszego asortymentu, mamy worki pakowane po 50, 25 lub 10 sztuk na rolce, w zależności od ich pojemności. Może ona wynosić od 35 l do nawet 240 l. Najmniejsze worki wykorzystywane są najczęściej w hotelach, domach prywatnych i biurach do niewielkich pojemników na odpady. Duże worki przezroczyste o maksymalnej grubości to modele, które sprawdzają się przy segregacji rzeczy cięższych – tekstyliów, czy nawet odpadów budowlanych. Posiadają one dodatkowo wzmocnione dno, które uniemożliwia przypadkowe wypadanie zawartości. Dzięki dużej różnorodności wyrobów foliowych z naszej oferty możesz wybrać worki, które najlepiej spełnią Twoje oczekiwania i będą odpowiednie do codziennej pracy podczas sprzątania w biurze, domu lub w zakładzie produkcyjnym. Każdy z worków oferowany jest w atrakcyjnej cenie jednostkowej dla zapewnienia maksymalnej satysfakcji z zakupu, szczególnie korzystnej przy większych zamówieniach.

Kiedy warto sięgnąć po worki transparentne?

Przezroczyste worki foliowe to rozwiązanie, po które warto sięgnąć jeśli chcemy ułatwić sobie identyfikację zawartości bez konieczności otwierania worka. Mogą one się sprawdzić np.

  • podczas segregacji brudnych ubrań i innych tekstyliów przeznaczonych do prania – zawartość można dzięki temu posegregować z uwzględnieniem kolorów lub rodzajem materiału, co zapobiegnie ich zniszczeniu lub zafarbowaniu
  • podczas segregacji odpadów różnych frakcji – plastików, papierów, metalowych puszek,
  • w celu przechowywania różnego rodzaju przedmiotów i wyposażenia, np. ubrań na inny sezon, opon, sprzętów elektronicznych oraz wielu innych

Podobnie jak worki foliowe LDPE oraz inne produkty dostępne w naszej ofercie, worki transparentne wykonywane są z wysokiej jakości surowców, dzięki czemu skutecznie zapobiegając np. wydzielaniu zanieczyszczeń oraz przykrych zapachów do otoczenia.