Folie stretch

Polietylen o niskiej gęstości (LDPE) cechuje się wytrzymałością i elastycznością. Nic więc dziwnego, że znalazł powszechne zastosowanie w przemyśle i handlu. W ofercie sklepu E-pack znajdziesz folie typu stretch polskiej produkcji, przystosowane do pakowania i owijania rozmaitych paczek. Sprawdź, jak możesz je wykorzystać w ramach swojej działalności!

czytaj więcej

Do czego służy folia stretch?

Doświadczasz trudności związanych z transportem przesyłek o nieregularnym kształcie? Chcesz je zabezpieczyć szybko i niskim kosztem? Produkcja folii stretch jest odpowiedzią na potrzeby podmiotów gospodarczych z branży logistycznej. Jej zastosowanie rozprzestrzenia się również na inne sfery gospodarcze. Używając rozciągliwego polietylenu LDPE, zyskujesz możliwość ochrony wyrobów na palecie przed uszkodzeniami mechanicznymi i wpływem czynników atmosferycznych.

Rozciągliwe arkusze foliowe świetnie sprawdzają się do owijania paczek po zakończeniu produkcji. Pakowanie stanowi ważny etap przygotowujący do wysyłki. Folie stretch są wodoodporną barierą o dużej wytrzymałości na rozerwanie. Doskonale zabezpieczają przesyłki o nietypowych kształcie i tworzą szczelną powłokę chroniącą przed zanieczyszczeniami. Utrudniają zarazem możliwość otwarcia przez osoby postronne, stając się elementem działań antykradzieżowych.

Stretch folie do pakowania paczek powstrzymują ładunek przed niekontrolowanym przemieszczeniem podczas transportu. Owijanie palety zabezpiecza ją przed zniszczeniem podczas gwałtownych manewrów na drodze.

Dowiedz się, jak wygląda produkcja rozciągliwego polietylenu. Zapoznaj się z asortymentem sklepu E-pack i popraw jakość procesu pakowania w Twojej firmie!

Jak przebiega produkcja folii stretch?

Zanim gotowy produkt trafi do klienta, przechodzi przez wiele etapów wytwarzania. Zastosowanie nowoczesnych technologii sprawia, że folia do owijania paczek typu stretch uzyskuje pożądane właściwości. Dwie najczęściej spotykane metody na linii produkcyjnej to:

  • wylewanie,
  • rozdmuch.

Metoda wylewu

Ta nowoczesna technika polega na doprowadzeniu surowca bazowego do stanu ciekłego, a następnie przetłoczeniu masy przez płaski otwór specjalnej maszyny. Produkcja folii stretch do owijania i pakowania paczek zakłada chłodzenie materiału, który stopniowo uzyskuje pożądane cechy fizyczne. Metoda wylewu gwarantuje najwyższą wydajność linii wytwórczej, jednak wymaga większych nakładów inwestycyjnych.

Metoda rozdmuchu

W odróżnieniu od poprzedniego sposobu, metoda rozdmuchu polega na wydmuchiwaniu stopionego polietylenu przez okrągły otwór. W efekcie powstaje cienki rękaw z LDPE, który po schłodzeniu otrzymuje oczekiwaną rozciągliwość i wytrzymałość.

Folia do paczek – wybierz sklep E-pack!

Sprawdź ofertę sklepu E-pack. Proponowana przez nas folia do owijania paczek wyróżnia się konkurencyjną ceną i niską podatnością na rozerwanie. Przyjęte metody produkcji arkuszy nadają im pożądane właściwości fizykochemiczne. Popraw jakość procedur pakowania towaru i zyskaj skuteczną ochronę przed uszkodzeniami w czasie transportu. Skontaktuj się z ekspertami E-pack, którzy pomogą dobrać produkt do Twoich oczekiwań.