Rękawy foliowe do pakowania

Solidne pakowanie jest niezwykle ważne w niemal każdej branży – począwszy od produkcji żywności, kończąc na różnego rodzaju usługach. W dzisiejszych czasach dziedzina ta została zdominowana przez opakowania foliowe, przede wszystkim worki – są jednak również inne możliwości. Dowiedz się więcej o ofercie naszych rękawów foliowych do pakowania na zamówienie.

czytaj więcej

Czym jest rękaw foliowy do pakowania?

Rękawy foliowe to ciekawa alternatywa dla worków foliowych LDPE oraz innych rodzajów opakowań foliowych i plastikowych. Mają one postać tunelu z folii plastikowej (transparentnej lub barwionej na wybrany kolor), który może zostać przycięty do pożądanego rozmiaru, a końce tak powstającego odcinka zamknięte w procesie zgrzewania. W ten sposób odcinki rękawa stają się zwykłym workiem.

Rękawy znajdują zastosowanie w zakładach produkcyjnych, gdzie wykorzystywane są do pakowania różnego rodzaju produktów, a także w niektórych branżach usługowych – np. w pralniach do pakowania czystych i wyprasowanych ubrań.

Jakie są zalety rękawów foliowych?

Rękawy foliowe są chętnie wykorzystywane w produkcji i usługach, ponieważ dają dużą swobodę. Przedsiębiorstwo korzystające z nich nie musi ograniczać się do narzuconego standardu rozmiarów opakowań – tunele mogą mieć w praktyce dowolną długość i pojemność. Są dzięki temu rozwiązaniem dającym większą swobodę działalności. Jednocześnie ich zakup i eksploatacja są na dłuższą metę mniej kosztowne. Pod względem wytrzymałości mechanicznej oraz odporności na działanie czynników zewnętrznych worki nie ustępują zwykłym, prefabrykowanym workom.

Dlaczego warto wybrać rękawy?

Rękawy foliowe to atrakcyjne rozwiązanie, które przy zastosowaniu na dużą skalę może przynieść wiele oszczędności. Przede wszystkim pozwala ono płynnie dostosować wielkość opakowań do zmieniających się potrzeb. Ponadto kupno i samodzielnie zgrzewanie i cięcie rękawa foliowego na mniejsze odcinki generuje niższe koszty. Wszystko to sprowadza się do mniejszych kosztów produkcji oraz dużej oszczędności czasu.